בננות - בלוגים / איריס אליה כהן / אני רוצה תמיד שיניים
שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

אני רוצה תמיד שיניים

1. אז אני שוכבת במיטה אחרי השתלת שן, מעוכה כמו קרמבו, אפופת אדי אופטלגין ואנטיביוטיקה, חושבת על המונח הזה, השתלת שן, ט"ו בשבט סטייל כזה, רון בלב ואת ביד, נטיעות, כאילו לא מדובר בפעולה כירוגית סופר מורכבת, אין ספור כלי קידוח רוטטים, קולות יניקה, שבירה וחפירה עקשניים עד שאת בטוחה שהפה שלך נמצא בצד השני של כדור הארץ. המבט של הרופא, שאת רואה אותו טוב מאד למרות שאת שרועה על הכסא החשמלי עצומת עיניים.

2. לפני כמה ימים שאל אותי עיתונאי בריאיון שיתפרסם בקרוב, כמה אמת ביוגרפית יש בספר. לא אגלה לכם מה עניתי, כדי "שתהיה לכם הפתעה" כמו שענתה מירי רגב לשאלה מה היא מתכוונת לעשות עם 60 מיליון שקל שנשארו לה מחגיגות ה 70 הצנועות שאירגנה … אבל יש בספר ארוע אחד אמיתי לגמרי, והוא שדליה מרכיבה את.חברתה דליה ב' על האופניים ובום טרח שתיהן מתרסקות על הכביש ודליה ב' שוברת את שתי השיניים הקדמיות שלה. עלות התיקון בזמנו הייתה שקולה לרבע משכנתא בערך, ובמציאות ההיא גם אני וגם חברה שלי גדלנו במשפחות בלי כסף. שערו בנפשיכם את גודל הטרגדיה. מה,רציתי להגיד? ששיניים הן דבר יקר מאד ומידי, בטח ביחס לגודל, ובגלל זה אני חופרת לילדים שלי שישמרו עליהן טווב טוב. כן, כולל חוט דנטלי.

3. ומעניין לעניין, איתני משתתף מחר באליפות הארץ בקארטה. הכל היה טוב ויפה עד שהוא ביקש ממני לקנות לו מגן שיניים. בחיי שכמעט התעלפתי. "למה את צריך מגן שיניים ריבונו של עולם, מה אתה מתאבק?" אז זהו, מסתבר שכן. שיש "קרבות". והוא לגמרי בעניין. "אז למה לא צריך גם מגן אף? גם האף עלול לחטוף מכה, לא?" הוא לא ענה לי.
לא יודעת. בכל מקרה, זה נראה לי מטורף באמת.

4. בפארפרזה על "אני רוצה תמיד עיניים" של זך אני צריכה לכתוב שיר "אני רוצה תמיד שיניים". נראה לי שיש לו פוטינציאל להיות להיט בחוגים מסויימים.

5. בהצלחה לאיתני המלך.

התמונה של ‏איריס אליה כהן‏.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן