בננות - בלוגים / איריס אליה כהן / מוריה דאום קפלן כותבת לי:
שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

מוריה דאום קפלן כותבת לי:

הי איריס,

אני כותבת לך אף שלא סיימתי לקרוא עדיין. קצת בכוונה אני משתהה איתו, ומדי פעם נאלצת לעצור כי הדמעות. הוא לא מפסיק להתנגש לי בלב, וכבר שנים שלא לקחתי איתי ספר לכל מקום, גם אם אני יודעת שלא יהיה לי אפילו רגע לקרוא.
ובין דפיו טמנתי, ביחד עם בתי, שני פרחים של בוגונוויליה. הספר היה בידי, סגול כל כך, כשחלפתי איתה על פני בוגונוויליה דשנה, אז לימדתי אותה את הסוד הנשי החשוב הזה, של פרחים מתייבשים בין דפים של ספר שאת יודעת שעוד תשובי אליו.

התמונה של ‏איריס אליה כהן‏.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן