בננות - בלוגים / איריס אליה כהן / גבר אישה ציפור במבצע מהמם בצומת ספרים
שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

גבר אישה ציפור במבצע מהמם בצומת ספרים

מהבוקר אני מקבלת עשרות הודעות, אני לא מגזימה, ש"גבר אישה ציפור" נכנס למבצע די היסטרי כנראה, ונמכר ב 29.90 בחנויות "צומת ספרים". שואלים אותי אם אני יודעת, אם אני שמחה, למה כל כך מהר וחברה אחת שאלה "אם זה טוב ליהודים", עניתי שלרוב היהודים לא ככ טוב כרגע, בעיקר לא לאלה שגרים בצפון, אבל ליהודיה אחת זה ממש נס ופלא ובבקשה שתקנה גם לי כמה עותקים כי בחיי שלי זה עולה יותר. בקיצור, בבקשה תקנו, זה משמח אותי לאין שיעור.

(משמאל, בצומת ספרים. מימין, עם "באמצע הרחוב" של רועיקי דושינקא סלמן בסטימצקי. שנינו במבצע שווה )

עדכון: ממשיכים לשאול אותי אז אני מוסיפה. בכל מבצע כמו זה אני מרוויחה פי כמה מהכלום שאני מרוויחה מהחלפת הספר בספריות הציבוריות. מפצירה בקוראים שלי לקנות את הספרים שלי במחיר שווה לכל נפש, על פני החלפתם בספריות הציבוריות.
משרד התרבות עושק וגוזל וגונב את הסופרים העבריים במשך שנים! בימים אלה התפרסמו מסקנות של וועדה ציבורית קיקיונית לעניין תמלוגי הסופרים מהספריות הציבוריות שהקימה השרה, מהן עולה שאין צורך לשנות כלום! כלומר, אפשר ואפילו רצוי להמשיך את עושק, גזל וגניבת הסופרים העבריים גם בשנים הבאות.

התמונה של ‏איריס אליה כהן‏.
התמונה של ‏איריס אליה כהן‏.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן