שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

מכתב שקיבלתי

אז יושב לו איש אחד, נדמה לי שלא מאד צעיר, מן הדרום, מתחיל לקרוא את "דושינקא". כבר בפרק הראשון קורה לו משהו. משהו לא מסתדר לו עם "הסופרת שכתבה את "מכתוב". (איך היא הגיעה לרעיון הזה?) הוא תולש דף מהמחברת הצהובה שברשותו, מחפש ומוצא עט, ומשרבט כמה הגיגים וטענות על הדף. כשהוא יורד במדרגות הבניין הוא נתקל במי שהוא מדמה כדימה וכמרינה שלי. הוא שומר את המחשבות, כותב אותן, ממשיך וקורא, ולא מבין, (אני תוהה, האם ביקרת במרוקו?) וכועס (לשם מה המסע הארוך הזה ברכבת?) ומסיים בהתרגשות (זה ספר גדול! גדול! אני אומר לך) וכותב עוד מהרהורי ליבו, מחייו האישיים, ומכניס את הדפים הצהבהבים ואת הכתבות למעטפה, מדביק בול, ושולח.

מרגש שאין מילים, בחיי.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן