בננות - בלוגים / איריס אליה כהן / עם לאה שבת באודטריום ספיר בכפר סבא
שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

עם לאה שבת באודטריום ספיר בכפר סבא

אז הערב עם לאה שבת היה חוויה עילאית ומרגשת, כל כך נהניתי! מדובר ביוצרת מופלאה, חכמה, מצחיקה, מה זה מצחיקה. התפוצצתי מצחוק על הבמה. ונדיבה. מה זה נדיבה, כל הזמן הזמינה אותי לשיר איתה את השירים הענקיים שלה, ואני, כשנותנים לי, אני לוקחת. אני הרי מעריצה שלה מימים ימימה, מכירה את כל השירים שלה בלב עמוק, ואפילו את 'ירח' שלה שרתי בחתונה שלי. אז ככה יצא שכל הערב הקראתי שירה ושרתי, שרתי והקראתי שירה. עונג ושמחת הלב, אין לתאר.
מדהים שב"יולדות" ליווה אותי איציק יונה, הנגן של לאה, בספונטניות מוחלטת, ויצא מושלם. כאילו עשינו מאה חזרות, בחיי.

תודה ל Judy Top הנפלאה על התמונות, ול סיגל ולנסי-בלו המלכה, על השידוך. מקווה שיבואו עוד!
תודה ל ספריה עירונית כפר סבא וליותר מ 200 כפר סבאים שגדשו את האולם!

התמונה של ‏איריס אליה כהן‏.
התמונה של ‏איריס אליה כהן‏.
התמונה של ‏איריס אליה כהן‏.
התמונה של ‏איריס אליה כהן‏.
התמונה של ‏איריס אליה כהן‏.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן