בננות - בלוגים / איריס אליה כהן / הודו, פרק 4: מַפָּץ חוּשִׁים
שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

הודו, פרק 4: מַפָּץ חוּשִׁים

לא יודעת מאיפה להתחיל את ההודו הזאת. כל דקה מתפצפצת בפה באלפי טעמים, והנוף במראות והאנשים בנדיבות והנשים בשמלות סארי שאין דברים כאלה. מאיפה מתחילים? אז הגוף. כבר כמה ימים שהבטן הרגזנית שלי שקטה. האוכל פה כל כך מתאים לי. אורז וירקות, זה כל מה שהייתי צריכה. בדרך כלל אני מתפתלת מכאבים מההסתגלות לתזונה המקומית.
וגם הפנים רגועות. והשיער מבויית. אני מגלה את זה מול הראי ובתמונות. והלב, הו הלב. הוא במקום הנכון.
ויהי ערב ויהי בוקר יום רביעי בסך הכל.
(אם היה פה אינטרנט סביר, הייתי מעלה עוד תמונות וגם מצליחה להגיד תודה לכל המגיבים. סליחה ממש)

התמונה של ‏איריס אליה כהן‏.
התמונה של ‏איריס אליה כהן‏.
התמונה של ‏איריס אליה כהן‏.
התמונה של ‏איריס אליה כהן‏.
התמונה של ‏איריס אליה כהן‏.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן