שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

ברלין קיץ 2017

יומני היקר 5/7/17
ברלין קיבלה את פני קודרת להפליא, גשם השחיר את המדרכות בשעה שהלילה איחר לרדת דווקא, פקידת הקבלה הייתה חשדנית, מתקשה להאמין שאשכרה הזמינו אותי לגרמניא, וביקשה הוכחות, לא היו לי, אבל מילא, שילמתי על החדר מראש ודעתה נחה, אבל אז המחשב בא לי ביציאה וסרב להדלק. גם העכבר האלחוטי לא עבד, חשבתי שאולי נגמרה לו הסוללה ולכן ניסיתי לגנוב את הסוללה של שלט הטלוויזיה, אבל מינהלת המלון כנראה שיערה שזה מה שעושות סופרות ישראליות כשהן מיואשות ולכן הבריגה את דלתית השלט כל כך חזק ומאמצי הצלת יום הכתיבה שלי עלו בתוהו.
בבוקר התמלא חדר האוכל הקטן בריחות בשר ושאר מריעין נקניקין. מסתבר שהגרמנים לא שומרים על כשרות וגם לא טבעוניים במיוחד. זו אולי הסיבה להתנהגותה של פקידת הקבלה, שהתחלפה למרבה המזל בזמן שישנתי.
אחד ממשלחת הסופרים לכנס שהוזמנתי אליו החליט לסרב להזמנה המגניבה ולהישאר בארץ בגלל שהוא עדיין לא ממש סולח לגרמנים.
עלה בדעתי שאולי צדק.
בכל מקרה, אני לא מתלוננת, כי הלחמניות היו טעימות וקיבלתי גם חתיכות של אננס לא משומר ואז מיה אחותי הציעה לי לעשות ריסטארט על המחשב, והופה הופה כאן זה כן אירופה והמחשב נדלק!
וככה יצא שמיה בוונקובר הסבירה למחשב הישראלי שלי מתוצרת סין שגרמנים שאוכלים אננס מיובא מתאילנד גם שמעו על הגלובליזציה.
ועכשיו חוזרת לכתוב את הסיפור שלי על הודו.
אבל הלב שלי בעזה.

וגם משפט יפה שעלה לי בטיסה: כנראה אין לשמיים אדמה.

התמונה של ‏איריס אליה כהן‏.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן