בננות - בלוגים / איריס אליה כהן / ב"כאן – מועדון תרבות" – על ההגמוניה הגברית בספרות העברית
שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

ב"כאן – מועדון תרבות" – על ההגמוניה הגברית בספרות העברית

בתזמון די קוסמי כתבתי טור דעה טלוויזיוני ל"מועדון תרבות" שנושאו "ההגמוניה הגברית בספרות הישראלית" "כאן", בדקה ה 21:18.
https://www.youtube.com/watch?v=GZ31uPBog7M

ובכל זאת אין ספק שהיום יום חג, אולי אפילו ראש השנה של הספרות העברית. דויד המלך לוקח את פרס המאן בוקר ומעניק לא רק לו, כי אם לספרות העברית כולה, כבוד עצום ופותח לנו דלת אל העולם.
אני מקווה שהסופר הישראלי הבא שיעשה את זה יהיה סופרת ישראלית.

לצפייה

מועדון תרבות

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן