בננות - בלוגים / איריס אליה כהן / נחמה ריבלין קונה את "פלא"!
שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

נחמה ריבלין קונה את "פלא"!

נס חג הספר שלי, מכל הספרים בוחרת נחמה ריבלין לקנות את "פלא" שלי:

 

נחמה ריבלין

 

מה קנו ריבלין ורעייתו בשבוע הספר?

נשיא המדינה ורעייתו נחמה ביקרו ביריד שבוע הספר במתחם התחנה הישנה בירושלים, וקנו ספרים לעצמם וגם לנכדים.

ערוץ 7 , י"ט בסיון תשע"ז 13/06/17 21:32

 

נחמה וראובן ריבלין בשבוע הספר

נחמה וראובן ריבלין בשבוע הספר

צילום: מארק ניימן/ לע״מ

 

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ורעייתו נחמה ביקרו הערב (שלישי) ביריד שבוע הספר במתחם התחנה בירושלים.

השניים עברו בין הדוכנים של ההוצאות השונות, שאלו לשלום העוברים והשבים והתייעצו עם מנהלי הדוכנים והסופרים השונים באשר לספרים מומלצים.

בין היתר רכשו בני הזוג בביקורם את "פלא", ספר פואמות ושירים של איריס אליה כהן, ואת ה"קונפורמיסט" של אלברטו מורביה.

השניים פגשו בסופרת עליזה בלוך, מחברת הספר "לבנות את הגשר הזה", אשר סיפרה לנשיא שזהו ספרה הראשון אותה חיברה על בסיס חוויות אישיות שלה בתחום החינוך, והוא איחל לה להמשיך ולהאדיר את הספרות בישראל. ריבלין רכש את הספר וזכה בהקדשה אישית.

"הביקור כאן מרגש בכל שנה מחדש", אמר הנשיא. "ריחם של ספרים חדשים הוא אחד הריחות האהובים עליי מאז הייתי ילד. משמח מכל לפגוש במשפחות בין הדוכנים, יחד עם הילדים, בכל גיל. כך רוכשים את אהבת הספר".

עבור הנכדים רכשו הנשיא ורעייתו את "בילבי" של אסטריד לינדרגן ואינגריד ונג נימן, ו"איפה אפי? המרדף המטורף אחר הדף" של מרטין הנדפורד.

 

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן