בננות - בלוגים / איריס אליה כהן / גלבי אצל קרן נויבך ברשת ב'
שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

גלבי אצל קרן נויבך ברשת ב'

קרן נויבך כותבת:

"גַּלְבִּי", ספרה החדש והמצוין של איריס אליה כהן. אליה כהן לוקחת את אחת הנושאים הכי כאובים ונפיצים בהיסטוריה של מדינת ישראל, חטיפת ילדי תימן והמזרח והופכת אותו לרומן מעולה, שמצד אחד נקרא בנשימה עצורה ומצד שני, לא מפסיק להעלות שאלות מטרידות על המעשים שנעשו כאן בעבר. נדבר איתה הבוקר.

 

פעם בכמה זמן זוכה כותב לקריאה עמוקה כזאת, מלאת חסד ואהבה: אושר. ".. את עושה בספר משהו שהוא מאד פורץ דרך…" אמרה לי קרן נויבך, ואין מחמאה גדולה מזו מפי אישה שהיא פורצת דרך בעצמה, אישה שהיא השראה. אנחנו בדקה הארבעים של השעה השנייה: (1:40)

להאזנה לתוכנית הקליקו: סדר יום

 

קרן נויבך כותבת:

יש ראיונות שאת נהנת לעשות אותם. לדבר עם סופרת שאהבת את הספר שלה, שהתענגת על הקריאה, שהרגשת איך המילים הופכות לחיים שלמים של אנשים מול עיניך, זה אולי אחד הדברים הכי מהנים בעבודה שלי.
איריס אליה כהן לקחה את אחת הנושאים הכי כאובים ונפיצים בהיסטוריה של מדינת ישראל, חטיפת ילדי תימן והמזרח והפכה אותו לרומן מעולה, שנקרא בנשימה עצורה ולא מפסיק להעלות שאלות מטרידות על המעשים שנעשו כאן בעבר.

הבוקר בסדר יום, שיחה עם איריס אליה כהן על הרומן החדש שלה "גלבי".

להקלטת הריאיון: הקליקו כאן

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן