בננות - בלוגים / איריס אליה כהן / גלבי אצל בן כספית ב"עושים סדר"
שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

גלבי אצל בן כספית ב"עושים סדר"

עושים סדר (דקה 21)

דווקא השורה האחרונה-אחרונה בריאיון אצל בן כספית ב"עושים סדר" ששודר הבוקר בטלוויזיה החינוכית, מחזיקה את עיקר המסר שביקשתי להעביר. כלומר, אחרי שבן כספית ואנוכי דיברנו על ההכרה הנדרשת בפרשת ילדי תימן החטופים כצעד ראשון בונה אמון, הפטיר בן כספית "אף אחד לא יכיר לך בזה" ועניתי לו, "זה לא לי, זה לנו." אני באמת מאמינה שזה לא עניין אישי, ההכרה, היא בטח לא רק עבורי, ולא רק עבור העדה התימנית, גם לא רק עבור בני עדות המזרח, אלא עבור כולנו, כלומר, עבור כל אלה השואפים להמשך קיומה של מדינת ישראל כמדינת כל אזרחיה.
גלבי ואני בדקה ה 21

בן כספית

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן