בננות - בלוגים / / "ספר מסחרר" גלעד נדלר מ"זמן של ספרים" על גלבי
שחרחורת
  • איריס אליה כהן

    איריס אליה-כהן, סופרת ומשוררת, כלת פרס ראש הממשלה ליצירה לשנת 2015. "מַכְּתוּבּ" (הקיבוץ המאוחד, 2011), זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן 2012; ספריה "דושינקָא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013), ו"גלבי" (ידיעות ספרים, 2016) נמנו שניהם עם תריסר המועמדים לפרס ספיר. שירים מתוך ספרי שיריה "שחרחורת" (הוצאה עצמית, 2014) ו״פלא״ (ידיעות ספרים 2017) תורגמו לאנגלית, צרפתית וספרדית, פורסמו בעיתונות, בכתבי עת ובבמות אחרות בארץ ובעולם, רבים מהם הולחנו ומבוצעים על ידי אומנים שונים ולאחרונה נכנסו שניים מהם לתוכנית הלימודים הארצית בספרות. המופע "פלא – משירי איריס אליה-כהן" ובו שירים שהלחין אמיר עמרמי למילותיה של אליה-כהן, בביצוע מורן קשרו-עקרבי, עולה בימים אלה על הבמות ברחבי הארץ.

"ספר מסחרר" גלעד נדלר מ"זמן של ספרים" על גלבי

גלעד נדלר מ"זמן של ספרים" אחד האתרים הכי נפלאים לספרות עברית ומתורגמת, (תפרגנו בלייק!) כותב על גלבי: "… חשבתי מה לכתוב וכל מה שעולה לי נשמע לי כל כך קלישאתי, אבל הספר פשוט סחרר אותי והותיר אותי ללא מילים."
ובכל זאת הוא כותב רשימה ארוכה ועמוקה ומרגשת וחותם אותה ב"שוב סליחה על הקלישאה, אבל זה ספר כל כך חזק, שאין סיכוי שתשארו אליו אדישים. רוצו. טוסו לקנות."
ואני מסוחררת מאושר. פליאת ליבי שזכיתי, תודת ליבי ואהבתו

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות לאיריס אליה כהן