בננות - בלוגים / / יוסי וקסמן- עוצמה לופתת
נקודות מבט
 • איריס קובליו

  ילידת תל אביב. גרה בהרצליה. קבלתי תואר שני בציור מאוניברסיטת פנסילבניה, פילדלפיה, תואר ראשון בקומפוזיציה מאקדמיה למוסיקה בירושלים ותואר ראשון ללימודי ספרות עברית מהאוניברסיטה העברית בירושלים. הצגתי תערוכות יחיד במוזיאון ישראל בירושלים, מוזיאון הרצליה, גלריה נחשון, ומשכן האמנים. השתתפתי בתערוכות קבוצתיות במוזיאון ישראל ובגלריות רבות אחרות. אמנית מלווה למשוררים ולכתבי עת ספרותיים. בוגרת קורס מתא"ן למנחי כתיבה. מורה ליוגה. מנהלת אתר אישי של אומנות בפליקר http://www.flickr.com/photos/iriskovalio/sets/ מבחר פרסומים אמנית מלווה ל"מחברת החלומות" – אגי משעול, הוצאת אבן חושן אמנית מלווה ל"שורות" – גרא גינזבורג, הוצאת אבן חושן "הליקון 23"- רשות היחיד, אמנית מלווה. "הליקון -ארוטיקה"- אמנית מלווה "זמן טרופות"- דואט אמנית משורר (משה יצחקי), 2009, הוצאת חלפי פרסומי כתיבה בהליקון, משיב הרוח, עיתון 77 ועוד.

יוסי וקסמן- עוצמה לופתת

 

 

 

 

 היום נפתחה תערוכת היחיד של יוסי וקסמן בגלריה "הבית האדום" שביפו.

מייד עם כניסתי לחלל, למרות שהכרתי את עבודותיו מביקורים בסטודיו שלו שבעין הוד ומהמסך האינטרנטי, הופתעתי מהעוצמה של נוכחותם הלופתת, ממגנטת, אינה מרפה. עברתי מציור לציור, הסתכלתי עליהם בזוגות ובקבוצות וניסיתי לחשוב מה כל כך מטריד ומופלא כאחד בציורים.

יוסי הוא צייר של ממש. התכנים אישיים, רווים בהרהורים פרטיים שחלקם אפשר לזהות וחלקם לא. זה לא רק מה שמשך אותי, למרות שאפשר להגיד הרבה על התכנים, אלא הצבעוניות, אופן הנחת הצבע, האנרגיה, הרטט, התשוקה, בעיקר התשוקה לצייר, ההתפעמות מהאומנות ותולדותיה, כילד קטן, וגם כשהתכנים מתפרשים כקשים, נשארת המוקסמות, בקונטרסטים הגדולים שבין אור לחושך, שבין קשת הצבעים לשחור, שבין אינטנסיביות למבט חודר אחד.

אהבתי מאד וממליצה לבוא ולחוות תערוכה יוצאת דופן בנוף התערוכות העכשוויות.

מצורפות כמה תמונות מהפתיחה. 

 

 

 

16 תגובות

 1. מירי פליישר

  איריסית איזה תמונות נפלאות. המקור בטח עז ביותר. יפה מה שכתבת שפרט לנושאים,ההיקסמות ממעשה הציור מרגשת, גם מעבר להרבה מסכים.
  יוסלה אתה נראה נפלא! מאושר.
  איריס את מפרגנת כל כך,משהו מיוחד בנוף האמנותי. טוב שיש אותך בשבילנו.

  • איריס קובליו

   מירי, תודה מתוקה שכמוך.
   ועוד שכחתי לכתוב שיוסי וקסמן הוא הקוקושקה הישראלי ושהוא השפיע עלי מאד, מתחילת השנה כשהתחיל לצייר את העצים האדומים מהחלון החדש שלו בעין הוד, ושבגללו אולי, וגם בגלל שפגשתי את קוקושקה בפראג, התחלתי לצייר על קנווסים גדולים, וכשפוגשים מישהו לרקוד איתו אז רוקדים
   בלי לעשות חשבון

  • איריס קובליו

   מירי, תודה מתוקה שכמוך.
   ועוד שכחתי לכתוב שיוסי וקסמן הוא הקוקושקה הישראלי ושהוא השפיע עלי מאד, מתחילת השנה כשהתחיל לצייר את העצים האדומים מהחלון החדש שלו בעין הוד, ושבגללו אולי, וגם בגלל שפגשתי את קוקושקה בפראג, התחלתי לצייר על קנווסים גדולים, וכשפוגשים מישהו לרקוד איתו אז רוקדים
   בלי לעשות חשבון

 2. יוסי וקסמן

  תודה, חברה שלי!
  באהבה, יוסי

 3. יעל ישראל

  יוסיניו מותק, איזה תמונות!!!!

  • יעלה, לא ראיתי אותך שם. כדאי מאד שתבואי. ובטח שהייתי מצלמת גם אותך 🙂

 4. גלרית העבודות מצויינות ,חזקות ,פורצות מהתמונה ,בהצלחה בתערוכה
  מלינה גברעם

 5. בעקבות הפוסט של ענת לויט שקראתי קודם, נכנסתי לבלוג שלו. העבודות אכן מקסימות, חזקות מעוררות פחד ועניין. אם אוכל אבקר בתערוכה.

 6. אמן נפלא, איש נפלא (וגם מתוק)

 7. אני בטוח שהתמונות במקור הרבה יותר מרגשות. יש משהו במסך המחשב שמפחית עוצמה…

  חבל שאין לי אפשרות להתרשם מהן במקור. אהבתי.

 8. איריס, יופי שכתבת. יוסי נראה מאושר!
  התערוכה נראית מדהים! אבוא לראות.
  מה שבולט ממבט ראשון, דרך התמונות זו התשוקה האדירה לציור, לחומר עצמו.

 9. חנה טואג

  רשימה יפה איריס וציורים עזי מבע ומיוחדים

 10. עדי עסיס

  איזה כוסון מתוק היוסי הזה !!!

 11. חני ליבנה

  איריס שכנעת אותי, עכשיו אני מוכרחה לראות

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות לאיריס קובליו