בננות - בלוגים / / עמק קדרון
סבינה מסג
 • סבינה מסג

          נולדתי בסופיה. עליתי ליפו עם העליה הבולגרית. התחלת לכתוב בגיל 9 במערה מול הים התיכון, אליה נמלטתי מריב בבית. חוויית ההדדיות וההרגעה שהשפיע עלי הים הסוער וחוויית כתיבת השיר הראשון —יגרמו לי לחפש כל חיי מקומות בהם יש סיכוי להגיע ליחסי אני/ אתה עם הסביבה הגאו-פיזית. כתוצאה מחיפוש של שנים רבות מצאתי לאחרונה את 'ארמון רב תפארת' שלי – בית צנוע על שפת הכנרת.   ספרי שירה למבוגרים:   מושב 1984 הוצאת הקבוץ המאוחד וקרן ת"א הבית במגדל 1987 הקבוץ המאוחד והים הזה ים כנרת 1994 הקבוץ המאוחד ימי מנזר 1992 שוקן 1991 כליל אבן חושן 2003   מן הספרים לילדים החתומים בשם העט עדולה שני הטריים ביותר הם: צעצועים הוצאת עם עובד   שאלות לא קלות הוצאת א"ח                

עמק קדרון

 

הערב הלכתי  עם כל המתפללים לכותל והיו שם שירה וריקודים, ובכלל, לעבור בתוך רחוב השוק בערב…  מזמן לא עשיתי את זה והחווייה היתה גדולה.  עוד אין לי שיר על הכותל  אבל יש שירים על הנוף הנשקף מחלון הבית בו אני מתארחת.

 

 

 

עֵמֶק קִדְרוֹן

 

 

 

 

 

מִמּוּל

 

הַמִּקְדָּשִׁים

 

      הַגְּדוֹלִים

 

           שֶׁל הַדָּתוֹת

 

 

 

מִתַּחַת

 

מַחְתֶּרֶת הַנְּחָלִים

 

הַקְּטַנִּים

 

שֶׁיִּהְיֶה  לִשְׁתּוֹת

 

 

 

 

 

9 תגובות

 1. יפה. יש צמאון ויש צמאון.
  אבן השתייה.
  (מלשון תשתית).

  שמעת, סבינה, על התגלית הארכיאולוגית בעיר דוד?
  "בחפירות בראש גבעת עיר דוד התגלתה תעלת מים מן המאה העשירית לפנה"ס, שיתכן והיא ה"צינור" המוזכר בפרשת כבוש ירושלים על-ידי דוד המלך, כמסופר בספר שמואל ב", ה ח".

  http://www.news1.co.il/Archive/001-D-177421-00.html?tag=11-58-50

 2. סבינה, שתי לרוויה מכל מקור מים חיים.

 3. לפני יומיים ראיתי בסינמטק את הסרט "נוזל החיים" (בהשתתפותה של מירי פליישר יקירתנו) שמספר על הנוכחות של "דם" בכל הוויתנו מכל מיני אספקטים (מדעי, תרבותי, חברתי, פסיכולוגי,אמנותי ועוד), סרט מרתק.
  חביבה פדיה שאף היא לקחה חלק בסרט סיפרה שם שבימי המקדש היו מעלים קורבנות על המזבח והדם שנזל מהם הגיע לנחל קדרון. הרבה דם זרם שם בנחל הזה…

 4. יופי — השיר וגם התגובות — למדתי משהו.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

© כל הזכויות שמורות לסבינה מסג