בננות - בלוגים / אביטל קשת / מה את רוצה ואיך זה קשור לרבנית קרליץ עליה השלום
תשובת הלב
  • אביטל קשת

    אביטל ז'נט קשת כותבת כותבת אם לא כותבת חושבת שהיה עליה לכתוב או שהרעיון חיכה לרגע הנכון בו היה צריך להכתב מאמינה שכתיבה היא שליחות.    ---------------------------------------------------------------------------------------.    

מה את רוצה ואיך זה קשור לרבנית קרליץ עליה השלום

כל כך הרבה דברים רעים נכתבים שברצוני לכתוב גם משהו טוב, דוקא על רבנית שאינה מהפלג שלי, הרבנית קרליץ שהסתלקה לעולם שכולו טוב.

http://www.kikar.co.il/164512.html

אומרים שנשים באיזה כינוס, שאלו אותה פעם: איך זה שזכית בכך שכל בניך ימשיכו את דרך אביהם ויהפכו אף הם לתלמידי חכמים מופלגים. והיא אמרה, שזכתה כי רצתה רק את זה.

כלומר, לא היה משהו אחר, שיסיח אותה מזה. לכאורה תשובה שנראת קלה, אולם בדור של הסחות דעת זה ממש לא מדויק. כולנו רוצים כל מיני דברים, להצליח פה ושם, להראות פה ושם, לשפץ את הבית, לנסוע לחופשה מגניבה, להלחם נגד יוקר המחיה, ובמקביל להדבק לאיזה מסך, להיות רק אדם טוב, ובחשאי גם רע, וכדומה.

בקיצור, אנחנו לא רוצים רק דבר אחד, ומותרים על השאר, אין לנו את זה מי יותר ומי פחות. או בוא נאמר קשה לנו עם זה. אם כי כמובן שאצל כל יהודי חבויה הנקודה הזאת של מסירות נפש, שתתגלה מתי שהוא. הרבנית קרליץ פשוט הייתה יותר מודעת לה.נשמה אותה, ולא הביטה ימינה או שמאלה ממנה.

הייתה לי חברה שהיו לה חמש עשרה ילדים, שמעתם טוב. והיא תמיד אמרה, מי שזמנה מדוד עבור צאצאיה, שתבנה קריירה,זה מותר, ותתמקד בזה, לא חייבים ילדים.בטח לא חמש עשרה. היא לא הייתה מהמטיפות לעניין
והיו לה ילדים מהממים. כל החמש עשרה.
כל זה מתנגש עם התרבות האמריקאית ששולטת כאן, עם אמריקה, שהיא כמו שמכנים אותה, ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, רק שמרוב עצים, למען ההנאות שלהם, הם יכרתו יער.

נחזור לחברתי, שכיום מחתנת, ולכן אין לה זמן בשבילי, כלומר, היא גם הבינה . שכל בחירה שאדם עושה היא כנראה ויתור על כלל הבחירות האחרות. ואולי עם זה קשה לנו לחיות. גם החרדי המודרני פתאום גם אליו זה חדר, הוא רוצה הכל, לעבוד את השם, ולא רק אותו, להיות בעניין, בסצינה, עד כדי כך שלעיתים אני מתבלבלת, האיפון שהרב נושא עליו הוא כנראה כשר, ויש דבר כזה, אז יש חיים שבהם בכפיפה אחת בהם מתקיימים ההגבלות והקידמה? חברות שגינו את הווטס אפ פתאום מגלות לי אותו, ואני רק בנאדם.

התחלתי לברר אצל הבת איפה כדאי לרכוש, והיא פערה על מבט, " אמא איך תהוי עבורנו כזאת דוגמא, אם תחליטי להיות כמונו, " הביעה פליאה.

הבורות שלי היא דוגמא למישהו? כנראה שכן. ואולי על זה ולא רק, הרבנית קרליץ דברה.

 

 

תגובה אחת

  1. רשימה מקיפה ולמרות זאת, ממוקדת.

    תודה, אביטל, ושבוע טוב.
    רבקה ירון

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאביטל קשת