בננות - בלוגים / אביטל קשת / מיחזור משכנתא
תשובת הלב
 • אביטל קשת

  אביטל ז'נט קשת כותבת כותבת אם לא כותבת חושבת שהיה עליה לכתוב או שהרעיון חיכה לרגע הנכון בו היה צריך להכתב מאמינה שכתיבה היא שליחות.    ---------------------------------------------------------------------------------------.    

מיחזור משכנתא

לאחרונה קשה לנו לשלם את החזרי המשכנתא, הבוקר הגעתי לסניף בבני- ברק, הפקיד היה חביב וסבלני לנוכח תיאורי המעיקים על הקשיים העומדים לפני לאחרונה, ועל כך שבידי רק חצי מסכום ההחזר החודשי.

הוא אמר לי שברצונו לסייע  לי למחזר את המשכנתא , מאחר וזאת משכנתא עתיקה והריבית עליה גבוהה מאד.

הגעתי הביתה ובעלי, טען שכדאי לברר יותר, את תעלולי הבנקים, אם כי הבחור נראה הגון, וטען  שאולי נשלח מלמעלה לעבוד בבנק הזה על מנת לסייע לאנשים כמוני.

בקיצור אז נוצר ויכוח לא משמעותי , ביני ובין אישי, על הנאיביות של שנינו עליה שלמנו ואנו עדין משלמים, ואני טענתי שלא הייתי מותרת עליה, ובעלי גרס  שבמדינה הזאת בהחלט כן.  רצוי לוותר. במחשבה שנייה אולי כן, כי הקושי לא משרה עלי השראה או מעניק לי זמן לכתוב, ולו לצייר.
במחשבה שלישית,  אם לא הייתה בי נאיביות, לא הייתי כותבת או יוצרת.

בקיצור, אני פונה אליכם קוראי להשיא לי עצות כלכליות? 

כדאי, לא כדאי, תהליך מתגמל , אם לאו?

6 תגובות

 1. הי אביטל, חברה שלי השיגה מהבנק הקפאה של התשלומים לחצי שנה ובנוסף נפרשו לה התשלומים לסכום חודשי קטן יותר על פני יותר שנים. דבר זה מתאפשר כאשר כבר שילמת המון שנים ולא נותרו עוד הרבה כך שאפשר שוב לפרוש לעוד עשרים שנה ומכיוון שהתנאים השתנו לטובתה יצא גם שלמרות הריביות החדשות על המשכנתא יוצא שהן נמוכות יותר מהדיל הקודם וכך היא תשלם פחות גם בגלובלי.
  גם אני ניסיתי לעשות כן בבנק שלי אבל טענו שההצעה כבר לא קיימת וגדול עלי להתחיל לעבור מבנק לבנק ולחפש הצעה דומה אבל לך הבנק הציע את זה וזה דומה למה שחברתי לקחה אז אולי שווה לקחת במיוחד אם התשלום החודשי כבד והבנק מאפשר תשלום נוח יותר.
  כך או כך, דעתי הלוא רחוקה מלהיות מקצועית ומסקרן יהיה לקרוא תגובות נוספות בנושא החונק הזה.

 2. אביטל
  הכל יכול להיות. יכול להיות כמו שסיגל כתבה, ואם התשלומים החדשיים קטנים יותר (אבל, אמנם, לאורך תקופה ארוכה יותר,) אז כדאי. אותו סכום – אבל יש כמובן הצמדה – עשוי ליהפך עם השנים פחות. אתם מרויחים יותר (יש וותק) ובכלל אולי קל יותר.

  אולי קשה יותר. יש גם כזה. צרכי הילדים גדלים, הביגוד עולה יותר.
  הפקידים בבנק נחמדים מקצועית. אומרים בשכנוע רב מה שהבנק שם בפיהם. הם צריכים להיות משכנעים, על כך משכורתם.
  כשהיתה ההתמוטטות הכללית של המניות (לפני כמה וכמה שנים) היו לי קצת מניות בנקים. כל יום ירד ערכם. היה פחד מהפסד. היה כדאי למהר למכור – כל עוד יש להם איזה ערך. הלכתי לבנק. בחורה נחמדה הציעה לא למכור – אך ערך המניות הוסיף לרדת עד אפס. קיבלתי עבור 5000 שקל – 10. זו אודות הייעוץ שתמימים נשמעים לו.
  לדעתי, ככל הניתן, כדאי לסלק משכנתא כמה שיותר מהר. כל יום שאין מסלקים אותה – כולו רווח לבנק.
  הכי טוב להלוואות – הפיחות (לגבי הלוואות ללא הצמדה). וכבר היו דברים מעולם – הלוואה למושבים מלפני שנים רבות בסך 1000 לירות הפך לבנק בלתי כדאי לעסוק בגבייתו. וכן היה חיסכון של 90000 לירות – זה היה שמו – שהפך ל-9 לירות שלא היה כדאי לפדות. על 90000 לירות הבנק הבטיח הלוואה לרכשית דירה בסך 180000 לירות – חשבי בעצמך מה קרה להלוואה הזו.

  מוקירך
  מ. ( עבדתי פעם בבנק).

  • אביטל, לאחר התשובה המלומדת של מ.גנן. קשה לי להוסיף. מדברייך ניכר שאת במצוקה רבה. מחזור המשכנתא לפעמים יעיל במיוחד כשאת מחליפה את המשכנתא שיש לך למשכנתא בתנאים טובים יותר, למשל הורדת הריבית. עשינו זאת לפני כמה שנים וחסכנו כמה מאות שקלים. וגם הפסדנו כיוון שחלק מן המשכנתא היה צמוד לדולר ברגע שמחזרנו הדולר החל לצנוח כדי לדפוק אותנו, פשוט כך. לכן כשעושים כזאת פעולה יכולים גם להפסיד וגם להרוויח, ועלייך לבדוק מה בדיוק תרוויחי.
   עצוב לי לקרוא על הבעיות הכלכליות לאחר הפוסט הקודם על חגיגת הבר מצווה, אני מקווה שתמצאי דרך לחגוג לבנך בצל הקשיים. יש לך אומץ לפתוח את הנושא הזה כאן.
   חג סוכות שמח.
   שוש

 3. יעל רוזן-בר שם

  היי אביטל

  לי אין הצעה בשבילך, אלא תפילה שהבחירה תהיה הנכונה, והכל יסתדר על הצד הטוב ביותר.

  אמן ואמן.

 4. תודה לכם, משה, סיגל , ושושנה וגם יעל על תפילתה.
  משה בהחלטת תרמת לי ידע ואף את סיגל ושוש כמובן, שושתודה על השתתפותך הכנה, לכולנו תיקון בעולם הזה, וב"ה נהייה בשמחה למרות הכל.
  חג- שמח.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאביטל קשת