בננות - בלוגים / אביטל קשת / שואה אקולוגית
תשובת הלב
  • אביטל קשת

    אביטל ז'נט קשת כותבת כותבת אם לא כותבת חושבת שהיה עליה לכתוב או שהרעיון חיכה לרגע הנכון בו היה צריך להכתב מאמינה שכתיבה היא שליחות.    ---------------------------------------------------------------------------------------.    

שואה אקולוגית

 

 

איך שהוא נראה לי קצת מוזר שבפוסט הקודם תקפה אותי מגיבה וטענה שלא אכפת לי  מה" השואה האקולוגית- גלובאלית" .

החלטתי באמת להפוך את תגובתי אליה  לפוסט נפרד.
  ראשון ראשון, אתן כבוד לבעלי שיחיה  שפעל רבות למען הנושא בשנות שהותו בחו"ל, וכשהגיע לארץ אסר עלי  לקנות רכב ואף הפך אותי לצמחונית  אדוקה. בנוסף לכך משפחתינו קוראת על הנושא הזה המון  מאמרים , צופה בסרטונים שממחישים את ההתעללות שעוברות חיות הטבע והבית ועוד .

לאור כל מה שקראנו וראינו  :   תמוהה בעינינו העובדה  שהבשורה נגד מה שמכונה " שואה גלובאלית" פרצה דווקא מארה"ב ,שהיא על פי " הנשיונל ג'אוגרפיק " ,המדינה המסוכנת ביותר עבור העולם מבחינה אקולוגית. מבחינת  על ראש הגנב בוער הכובע.

"בנשיונל ג'אוגרפיק" טוענים שאם כל העולם יחייה ברמת החיים של תושבי ארה"ב נגיע לפי התהום.

כלומר לא הודו עם הילודה הבלתי מבוקרת שלה היא המסוכנת עבורינו ,אלה מדינה ידידותית כמו ארה"ב.

 מה מסכן אותנו במדינה החביבה הזאת?

הסגידה לרמת החיים.

סגידה שחלחלה גם לארץ הקודש. ברגע שכל משפחה מחזיקה במגרש החנייה שלה מספר מכוניות, משתמשת במספר רב של ניידים, מוסיפה על קירות האמבטיה חרסינות יוקרתיות, מרצפת את הרצפה בקרמיקה איכותית  ,ואוכלת שרצים כראות עינייה , היא עושה דבר אחד -מדלדלת את איתני הטבע .

בתוכי מפעמת  התחושה שיושבים להם אי -שם כל מיני אינטלקטואלים ששווים מליון בדולר ,מותחים רגלים ,בבתיהם הפרטים והמפוארים וזועקים "גוועלד, שואה גלובאלית הגיעה לפתחינו", הם לא יחיו חלילה בבתים משותפים או לחלופין בבקתות בוץ, בכל חדר הם יוסיפו לנעוץ פלאזמות משחיתות , ואת הטרקטורנים הם יחביאו מאחורי מגרש החנייה.אך את הזעקה ההומאנית הם ישמיעו גם ישמיעו.

נו באמת?

כדי לצמצם את " השואה " הזאת צריך לחיות פחות טוב? 

מי מתנדב?

דוגמא נוספת.

עכשיו צועקים שהגענו לשנת בצורת ורוצים להוסיף על סך כל  המיסים גם " היטל מים".
או אז נערך סקר והתברר שהערים הבזבזניות ביותר בארץ , הן הערים העשירות, והחסכניות ביותר , הן הענייות, כלומר בבני- ברק משפחה בת עשרה ילדים חוסכת יותר מאשר בכפר שמריהו.

סביר להניח שאותו דבר יתגלה לנו כשנעקוב אחרי מדד צריכת החשמל.

ובכן.. רק ירידה מאסיבית ברמת החיים, תציל אותנו ולא מצגות וספיקת כפיים.

ולכן אני  עדין חושבת שמצילת היהודים מהפוסט הקודם ,הייתה צריכה לזכות בפרס הנובל לשלום, ולא אל- גור שראוי לתשבחות ופרס נפרד.     

 

 

3 תגובות

  1. יישר כוח, אביטל!

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאביטל קשת