בננות - בלוגים / אביטל קשת / רשימת מכולת לפני ראש השנה
תשובת הלב
 • אביטל קשת

  אביטל ז'נט קשת כותבת כותבת אם לא כותבת חושבת שהיה עליה לכתוב או שהרעיון חיכה לרגע הנכון בו היה צריך להכתב מאמינה שכתיבה היא שליחות.    ---------------------------------------------------------------------------------------.    

רשימת מכולת לפני ראש השנה

כתוב בזוהר הקדוש שכל מי שבא ברשימת דרישות לקב"ה בערב ראש השנה הוא כמו כלב שנובח ומבקש הב, הב. האם העניין זר לנו? עד כמה אנחנו טורחים לבקש: כסף, בריאות, פרנסה, שלום בית. עומדים בתחינה לפני הבורא אבל בעצם מציגים בפניו רשימת מכולת. וכשהוא לא נענה הוא רע.
 
הנכון הוא לבקש יותר כסף על מנת לתת יותר צדקה, פרנסה בשפע אבל כזו שתשאיר לנו זמן ללמוד תורה, שלום בית כדי לקיים בית שתשרה בו שכינה ועוד.
 
אני לא מבקש למען עצמי, אני מבקש את זה כדי להיות בקרבתך אבא . אני אוהב אותך, רוצה בך, מצער אותי  שהקשיים מסיטים אותי מעבודת השם. ומה לעשות בדרך כלל נדמה לנו שעיקר הקושי  הוא הכלכלי. עובדה יש מחאות אנשים דורשים צדק חברתי, אבל בבסיס כולם רוצים לחיות יותר טוב.
 
מספרים על שתי נשמות שאחת עלתה למעלה אחת ירדה למטה והן נפגשו. שאלה זו שיורדת למטה את זו שעולה למעלה:" תגידי איך שם?"
ענתה לה העולה:" רע, יש שם מריבות, קנאה, שנאה, מאבקי כח, שחיתות, יוהרה, אבל מה יש שם דבר אחד טוב וזה.. כסף!"
 
" מה זה כסף?" התענינה היורדת.
 
" אוי זה דבר נפלא, עם כסף תעשי גמילות חסדים, עם כסף תטפלי באביך החולה ותקיימי מצוות כיבוד הורים, עם כסף תצילי אוצרות טבע, עם כסף..רק מה.. עד שמשיגים את הכסף, כבר יוצאת הנשמה."
 
אז אנחנו לא נחכה עד שנשיג את הכסף נכון? מה גם שהרבה אנשים שמשיגים את הכסף מתחילים ללקות במחלת " כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה." וכבר מתרחקים מעבודת השם שדורשת ענווה
 
עניין נוסף שיש לתת עליו את הדעת הוא התפילה. הושרשה הנחה שגויה שהאדם יחטא וביום כיפור הכל מכופר. זה מכופר כן. השם מקבל את התפילה, זה לא אומר שלא יהיה עונש. וזה גם לא עונש, זה יותר מירוק.  וזה לא אומר שהוא לא רוצה תשובה שבסיסה :  חרטה, עזיבת החטא, היגון, שבירת התאוה הגשמית, וידוי, תפילה ועוד.
 
 
 
וכל שלב דורש התכוונות . אוף בשביל מה זה טוב. אני אשם או אשמה בכך שהעולם הזה מקשה עלי לחיות בטהרה, כל כך הרבה גירויים והסטות לעזאזל.
 
 מספרים על איש אחד שפגש בדרכו את הרבי מלובביץ ושאלו :" תגיד לי מה צריך את כל זה, מלמעלה רוצים שאני אהיה צדיק ומערימים עלי קשיים בעולם הזה, די נמאס."
 
הרבי התעניין בתחביבי של האיש והוא ענה שהוא חובב אומנות מובהק ואף תיאר בדייקנות ציור שאהוב עליו שעולה כיום שלוש מיליון דולר. הרבי שאלו מה כבר יש בציור הזה, הרי אפשר לרכוש מצלמה פשוטה ולצלם את המצב שמתארת התמונה, לפתח ושלום על ישראל.
 
" לא, אבל זו לא אומנות, ואיפה הנשמה וההשקעה.." ענה האיש.
 
את זה הקב"ה רוצה מאיתנו, את הנשמה וההשקעה,  זה שווה עבורו מיליונים. ולא אכפת לו מה יגידו מבקרי האומנות , עבורו הדרך היא החשובה.
 
גמר חתימה טובה.
 
 
 

6 תגובות

 1. תודה אביטלי חותמת על כל מילה תפילה אמיתית היא לא זו המבקשת רק הב הב ככלב
  להשביע את הרצון לקבל שלנו שאינו יודע שובעה ,אלא זו המבקשת תיקון מידותינו: שנאה קנאה חמדנות ועוד כדי שנוכל לחיות בשלום זה עם זה ,ומימלא כשנתקרב לזולת נתקרב גם אליו
  רשימה הכתובה מהלב ונכנסת אל הלב

 2. טובה גרטנר

  היי אביטל
  דברייך חשובים מחזרים את החיים לפורפורציות
  להתראות טובה

 3. Hi Avital
  As you can see my computer is getting wild, suddenly I don't have hebrew
  and as you smartly wrote, I don't complain, I can always switch to English
  so even that will not prevent me from wishing you a great happy and healthy new year:)

  • כל הברכות בחזרה סיגלי ואף יותר.

   רפואה שלמה לכל האוהבים, האהובים.

   והגשמה וכל הטוב.

   אביטל

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאביטל קשת