בננות - בלוגים / אביטל קשת / אל תשליכני לעת זקנה ( קצרצר)
תשובת הלב
 • אביטל קשת

  אביטל ז'נט קשת כותבת כותבת אם לא כותבת חושבת שהיה עליה לכתוב או שהרעיון חיכה לרגע הנכון בו היה צריך להכתב מאמינה שכתיבה היא שליחות.    ---------------------------------------------------------------------------------------.    

אל תשליכני לעת זקנה ( קצרצר)

=לא בגלל הקפה אביטל קשת =                                                                                      

     "פאחם הכל בחיים שלי שחור ,שאחוור כמו קפה שעשיתי לך בבוקר נשמה רק מה שם בתחתית של הכוס רואים קצת לבן ואצלי רק התותבות לבנות בגלל הרופא האשכנזי שעשה לי אותן , אלה יודעים לחיות אלה  לא כמונו הבנת?"

" תפסיקי להתלונן גברת גאולה ותרימי את הרגלים מהשטיח אם את רוצה שאני אשאב לך אותו."
"תשאבי , תשאבי יחד עם האבק גם את החיים השאחוורים שהיו לי . איפה הבן כלבה הזה שהתחתנתי אייתו ברח לי לפני שלושים שנה ועכשיו מתחנן לחזור חושב שיש לי כוח לטפל בו ובמחלות שלו . אמרתי לו בטלפון בלי פלוס" אין לך מה לחזור למה כמו שהשארת אותי לבד עם חמישה ילדים בלי כלום. ככה קדוש ברוך הוא רוצה שתפצה אותי!"
"ומה אמר גברת גאולה?"
"צחק הכלב המלוכלך הזה חושב עשו אותי אתמול ינעל אביו ,יתקרב לפה ואת הכסא גלגלים הזה אני זורקת עליו."
"יודעים גברת גאולה את יש לך כוח כמו לעשר גברים . אם את רוצה את קמה מהכסא ועם הקבים שלך את מנקה את הבית . איפה אנחנו בדור שלנו עצלנים, ילד אחד לא הצלחתי לגדל לבד אז חמישה?"
"פאחם , אל תדברי ככה . בציפורנים גידלתי אותם והם איפה הם זוכרים את האימא שלהם? רק תלונות יש להם השם ירחם עלי שאפילו מהילדים שלי אין לי נחת אבל הוא יש לו השגחה עליהם ויקבלו את העונש שלהם, אם לא בעולם הזה אז בעולם הבא עד לשם הוא ירדוף אותם שככה הם מתנהגים אלי,"
"גברת גאולה , אולי אם היית קצת פחות מקללת אותם היו באים יותר מה דעתך?"
"מקללת אני? שנים גרים לי בארצות הברית אז איפה לקלל . הגדולה שלי נשואה מיליונרית גרה ברמת-השרון ואין לה זמן לאמא שלה רק מתקשרת שתי דקות ומנתקת זאת ילדה? אחותה כל היום מטילת לה בעולם  ואח שלהם גר איתי ושאחוור לי על הנשמה אייתו."
"למה גברת גאולה  מבטיחה לך שזה ילד טוב, רק מה הוא צריך כבר לבשל לעצמו את האוכל. תגידי לו שאני באה מביטוח לאומי בשבילך לא בשבילו,"
"פאחם , על הפרצוף שלו התייבשו לו כבר הביצים מרוב שהוא משזף אותם ולא עושה איתן כלום. אמרתי לו: רוצה שני נכדים ממך כבר , את יוסף וזהבה אני רוצה לראות אבל הוא לא מקשיב. בסוף יהיה לי כמו אבא שלו , זה מה שמגיע לי כמה התפללתי על קברות צדיקים בשבילו וכלום פאחם . כל היום מסתובב עם גרושות השם ישמור . אמרתי לו את הזונות שלך אל תכניס לי הביתה !"
" ומה אמר גברת גאולה?"
"שתק ינעל אביו ומה יגיד לי כבר,"
"גברת גאולה סליחה שאני קוטעת אותך. אבל את יודעת שבסוף החודש אני עוזבת."
"יודעת ,יודעת כבר אמרו לי מהמשרד של מסר . עד שהתרגלתי אליך יביאו לי משהי אחרת,
תגידי את האמת מי יעשה לך קפה כמוני?"
" לא בגלל הקפה גברת גאולה אני עוזבת רק בגלל הכסף . בעלי צועק עלי אומר ששמונה עשרה שקל לשעה זה בדיחה ועדיף לי כבר לעבוד בניקיון כמו הרוסיות ולהביא הביתה חבילות."
"צודק, הוא עוד צועק על הילדים?"
"יש לו מצבי רוח גברת גאולה אבל את בעצמך רואה שבסוף צריך בעל,"
" חס וחלילה יבוא הנה אחרי שעזב אותי עם חמישה ילדים ועשה לי שאחוור בחיים אם יחזור אני הורגת אותו. אבל את נשמה בואי אלי ..הנה ככה תתכופפי שימי את הראש שלך מתחת לידים שלי ואני אברך אותך .איך קוראים לאמא שלך אמרת?"
"דיזי,"
" ריבונו של עולם אני מברכת שנאווה בת דיזי תהיה עשירה , תשבע נחת מילדיה ובעלה ויהיה לה זמן לבקר אותי גאולה שכל כך שאחוור לי בחיים."
"אמן גב" גאולה ,אמן!"

10 תגובות

 1. דיאלוג נהדר. איזו אוזן יש לך. (ואיזה לב.)

  • תודה יעל.יש לך תמיד אבחנות מפתיעות.
   בקשר לאוזן מקטנות אמרו לי שיש לי שמיעה אבסולוטית וגם בבית צבי 2 מורים לפיתוח קול ביקשו שאפעל בנושא. קצת שחקתי ובימתי אבל כאילו המתנה שקיבלתי מלמעלה התבזבזה.
   ואת אומרת שלא, זה מעודד, שבוע טוב.

 2. איזה תמונות מחיי הנישואין… עושה שאחווור. אבל כתוב נפלא.

 3. רגיש ואמין וכתוב יפה.

 4. עדנה גור אריה

  דיאלוג נפלא. באמת יש חיים כאלה. צריך לדאוג לעצמנו שלא נגיע לזה.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאביטל קשת