תשובת הלב
  • אביטל קשת

    אביטל ז'נט קשת כותבת כותבת אם לא כותבת חושבת שהיה עליה לכתוב או שהרעיון חיכה לרגע הנכון בו היה צריך להכתב מאמינה שכתיבה היא שליחות.    ---------------------------------------------------------------------------------------.    

למה בני ברק

 

 

 

יכולתי להוסיף ולכתוב על בני ברק מיני חידודים, כמו, שרק בבני ברק חנויות ברבי עקיבא נפתחות בעשר בבוקר ונסגרות מתי שמתחשק למוכר , או רק בבני ברק יש חנויות שלא מקבלות אשראי, רק צ'קים ומזומן.  רק בבני ברק לא יפלו טילים. רק בבני ברק לא שולטת עין הרע.

ועוד ועוד.

העניין שזה לא הזמן, וגם פתאום למרות שהוא לגמרי לא, הזמן הכונה, אני חשה יותר ויותר והאבל הפתאומי מדגיש את זה, שכן התרגלתי לבני ברק, אם  יתלשו אותי מפה למרות הזנחה הטוטאלית ממנה סובלת העיר הזאת,  זה יהיה קשה.

אתמול הייתי בארוע, המארחת הושיבה אותי בשולחן מלא נשים, שוב לא השתייכתי, פני הנשים לא היו מוכרים לי, ובבני ברק את בדרך כלל מוצאת בכל ארוע מכרה רחוקה, הייתי הזרה .וזה תפקיד מוכר לעייפה.  היא ביקשה מהנשים להיות חברותיות , הן היו בנות משפחתה, וכמובן שהן שניסו להענות לה לכן הן מיד שאלו, ושוב רק בבני ברק זה קורה.
בשום עיר אחרת אנשים לא יפתחו איתך בשיחה על סביבת  מגוריך כתנאי להמשכתה.  
את מבני ברק? 

וכשעניתי מיד נוצר אמון.   בלי להמתין הן  שאלו : מאיזה רחוב, איפה?

הסברתי והן התחילו לפלוט שהן מטולדנו קרוב ממש  פה, בלי לחשוב פעמיים  קפצה השלישית והצביעה על שיכון ה', אחר כך  קרית הרצוג עלתה לדיון,  מ… אז אני מבני ברק וזה כבר הופך אותנו לשותפות חשאיות למשהו לא מדובר.

אשה אחרת שישבה לידנו וחיה בכפר סבא נאנחה,  הלואי עלי לחיות בבני ברק, פלטה.

נזעקתי, זאת הרי העיר הכי מכוערת בארץ, כפר סבא פי אלף יותר יפה.

 כן, אבל בבני ברק אתה מרגיש טוב בלהיות חרדי, בכפר סבא לא. 

ואולי,  זה גם לא רק , יש גם את כל מה שכתבתי פה. ולפני…שכתבתי, בטרם נמצאו המילים שלעיתים מגבילות.  
 
בסוף אולי יום אחד אני אעזוב את בני ברק, אבל בטוח שרגע אחרי כבר אתגעגע נורא.

 

 

 

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאביטל קשת