תשובת הלב
 • אביטל קשת

  אביטל ז'נט קשת כותבת כותבת אם לא כותבת חושבת שהיה עליה לכתוב או שהרעיון חיכה לרגע הנכון בו היה צריך להכתב מאמינה שכתיבה היא שליחות.    ---------------------------------------------------------------------------------------.    

השתוקקות

שלא על אף אחד לפני כחודשיים לערך חליתי ומאז לא שבתי לעצמי. ונפלו עלי כל מיני בשורות לא מרנינות. האחרונה בט"ו באב. ודווקא תשעה באב היה חיובי יותר מבחינתי.
 
בקיצור סיבה לדאגה או משהו אחר.
 
ומהו האחר, שפתאום כשנופל עלי יום טוב בלי כל מיני מחושים וצורך להשתעבד לתרופות אני כל כך מעריכה את זה בצורה שאי אפשר לתאר. זה ממש גורם לי להלל ולשבח את השם כל רגע נתון.
 
ט"ו באב כאמור, או ערב ט"ו באב היה גרוע כי בו בקרתי רופא וכמו שאמרתי זה לא היה מסעיר. והעניין שכשקבעתי את התור בכלל לא שמתי לב לתאריך. ולא שיערתי בנפשי שהוא ייחרט בליבי ואולי לעד.
 
אחר כך אמרתי לעצמי, אביטל, אין מקרה בחיים. עכשיו כשאת חולה יש שני דברים שאת צריכה ללמוד .
 
1) אהבה אמיתית ולא מבקרת כלפי עצמך קודם כל.
 
2) מי יודע כנראה זה שנחלשת מעט (ואולי זה זמני) יגרום לבעלך להפגין יותר אהבה. ואולי זה הצורך שלך. אל אישך תשוקתך תמיד. תעזבו לדקה את החלק השני של הפסוק. אבל אישה , לפחות אני, לא מפסיקה להשתוקק לגילויי האהבה של בן זוגה, וכמה אנו לא תמיד זוכות לכך. ולא באשמתם כמובן, יש לחצים וכדומה.
 
 
 
בנוסף, השם רוצה לומר לך משהו, תקשיבי, אנא אל תיפלי ברוחך.
 
כאמור, זה לא בדיוק עזר. אתמול היה לי יום גרוע, בכיתי, עיני התמלאו אדמומיות ( חלק מהמחלה) רחמי העצמים ניגרו עד הרצפה.
 
בעלי כאמור באמת הפתיע. וגם אני פתאום הייתי כה נזקקת שכל מסכות האגו נשרו להן.
 
מה אומר לכם כשלוקחים צעד ומתרחקים, גם מחלה היא סוג של ניסיון מעניין בחיים האלה.
 
אין רע יורד מן השמיים.
 
אם כי אני עדין משתוקקת לטוב.    
 
 

11 תגובות

 1. הרבה בריאות יקירתי
  והרבה אהבה מן הבריאה ובכלל.

  חוה

 2. את משתוקקת לטוב יקירה והוא דבק וידבוק בך תמיד כמי הפנים לפנים באהבה
  חנה

 3. אביטל יקרה,
  שמרי נפשך והיי בריאה. אומרים שאהבה זאת הדרך :)

  ביקר,
  נטלי

 4. כל שעת חולי/משבר/רעה/צרה היא שיעור ומבחן ובלבד שנחלצים/יוצאים שלמים ובריאים. לכך אייחל אביטל, למענך. אני תמיד תוהה האם אין גבול לשיעורים הקשים והעת להתרווח? גם לכך אייחל, אביטל. והשתוקקות היא עניין די מעייף. תנוחי ותניחי היכן שאפשר.

 5. אוקי, הכנסת אותי לפרופורציות. גם עלי נפלו בזמן האחרון כל מיני צרות וקשיים ואמרתי לעצמי שזה שיעור, זה לא סתם, צריך להקשיב וללמוד, ואם יש בעיות, פותרים אותן ולא שוקעים בדיכאון ללא תחתית. זה עוזר עד המכה הבאה ואז אני שוב שואלת: למה? מה עשיתי? למה שוב ורק רוצה שזה לא יהיה ושיהיה לי קל. אבל אין מה לעשות, זה כנראה באמת שיעור. ההשתוקקות לטוב היא חיובית בעיניי, היא תביא אותך לטוב. תהרי את הטוב בבטן ותראי איך הוא ימשך מתוכך ויהיה. ככה אני עושה.

 6. הי אביטל, מה שסחף אותי להיכנס לבלוגך היתה הכותרת, וגם התגעגעתי להגיגיך, אין רע בלי טוב, ואין טוב בלי רע, זה בזה מתערבב, ובסופו של דבר הטוב עולה על הרע, כי בכל מקרה לומדים משהו , מתפתח משהו. מאחלת לך בריאות שלמה, שכל מבוקשך יתגשם לטובה, אמן.

 7. אליענה אלמוג

  מאחלת לך בריאות טובה והרבה אהבה.

 8. עקיבא קונונוביץ

  אביטל, אני מאחל לך מקרב לב שתשובי לאיתנך במהרה,ותמשיכי לזכות אותנו במה שאת כותבת.בכתביך יש אמת ואנושיות.אני בטוח שלא מעט קוראים יתפללו עליך.

 9. איריס אליה כהן

  רפואה שלמה והרבה אהבה. כי רק אהבה מביאה אהבה.

 10. הי אביטל יקרה, מאחלת לך שתחלימי במהרה , ומקרוב יודעת שההשתוקקות להחלמה מחזקת.
  (אגב, לי קרה דבר שלכאורה באמת נראה נורא כי נותרתי כמעט לגמרי לבד במחלה לאורך כשנה וגיליתי כמה אנשים עסוקים בשלהם וכמה אני לא באמת חשובה למי שחשבתי שכן ומעז יצא מתוק, התחלתי דף חדש עם מעט מאוד אנשים סביבי ומרגישה לא חייבת לאותם אנשים יותר שום דבר בשם העבר. העבר נשאר בעבר, ובהווה אני עם כמה אנשי אור.
  ולך דווקא לא מאחלת לעבור את המקום המייסר הזה ומאחלת לך שדווקא תגלי כמה אנשים כן אוהבים אותך.

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות לאביטל קשת