בננות - בלוגים / מיכל אור / מכתב פרידה מהחברה הכי טובה עשרים שנה
מכתבים שלא שלחתי
  • מיכל אור

    שירי זלדה. סיפורי שלום עליכם.כוכבים בחוץ. סידור תפילות. רפרטוארי. פרינג'. מסורת. חול. צער. שמחה. התמסרות. הסתייגות. אומץ. פחד. התלהבות, התקררות. הכל הכל הכל ביחד. כל הזמן

מכתב פרידה מהחברה הכי טובה עשרים שנה

 

…..מילה למבקרים: מי שקורא אותי קבוע זוכר את המכתב הזה. הורדתי אותו, וכעת, מה לעשות מחזירה. הפעם לא יוסר. 

לחברה הכי טובה עשרים שנה שלום,

 

לאחר מחשבה רבה, החלטתי לכתוב לך מכתב פרידה.

אני רוצה להאמין שלא תזלזלי, לא תתווכחי עם הרגשות שלי, ותקראי עד הסוף.

 

כבר הרבה זמן שאני מרגישה שהחברות בינינו מיצתה את עצמה. לא, אני לא מתחשבנת מי השקיע כמה. התשובה ברורה. אבל אני מבקשת לעדכן אותך כי בימים אלה ממש אני בונה לעצמי חיים ומערכות יחסים שמושתתות על הדדיות, ומה שקורה בינינו לא מתאים יותר.

 

לא זוכרת מתי בפעם האחרונה הקדשת לי ורק לי זמן אמיתי מחוץ לשיחות טלפון. ואת יודעת מה, אפילו בשיחות הטלפון חצי מהזמן את עסוקה במיליון דברים. בעל-ילדה-אמא-שכנה-אינטרנט-תכנית טלוויזיה ועוד ועוד.

 

אבל זה לא רק זה. זה הרבה הרבה מעבר. כל כך הרבה פעמים בדיוק כשחשפתי בפנייך כאבים פרטיים גדולים שלי, את משוויצה בחיים הנפלאים שלך. ע"ע כסף, משפחה, זוגיות.

 

ואם כבר את מספרת על הצרות שלך, אחר כך, מהר מהר, את מכסה על הכל בסיפורים חדשים ונותנת את הרושם שהכל טוב והכל בסדר, וחס וחלילה שלא אחשוב שמשהו לא כשורה. הנה, נסעתם לטיול, נסעתם לפיקניק, נסעתם לתערוכה, יש לכם כסף, אהבה, זוגיות, ילדה, הישגים מקצועיים והכל כל כך נהדר. וזה רק אצלי שיש צרות, רק אצלי יש חסכים. נו, טוב, אני רווקה תל-אביבית. אני צריכה להתבגר ולהפסיק להתעסק בשטויות של חיפוש אהבה, הגשמה מקצועית, מימוש חלומות.

אני צריכה להתבגר, ולהתמודד עם בעיות אמיתיות כמו סוף האהבה בנישואים, אין כסף לטיטולים, והתנכלויות של החמות. זה יבגר אותי. אחו-שילינג יבגר…

 

והכי קשה שלפעמים הרגשתי שאת שופטת אותי ומבקרת אותי על תכונות שהן אני על הרגישות, החרדות, הפחדים, המבוכה והרגשנות שבי. כל הדברים שקיוויתי שחברה הכי טובה עשרים שנה תבין ותעריך. ולחשוב שאני הייתי נאמנה לך כל הזמן הזה. הרי כאשר סיפרת לי על עניינייך: חברות, להקה, אוניברסיטה – תמיד הצדקתי אותך. גם מול כל מיני עניינים משפחתיים. גם ברגעים בהם התקשיתי להבין ולהצדיק, לפחות ביררתי בעדינות. וודאי לא חרצתי-"את רגישה מדי. "את תובענית מדי" "את ווטאבר מדי".

 

חברה הכי טובה עשרים שנה, זה לא עובד יותר. אני לא מרגישה חברות אמיתית בינינו. לא חברות שמבוססת על אהבה ללא תנאי, תמיכה, השקעה, פרגון. לא מרגישה שיש לי חברה לסמוך עליה. פשוט לא מרגישה את זה. ולכן, נראה לי בזבוז זמן של שתינו.

 

כי בעצם מה נשאר?… אם אני לא מקבלת טלפון של: "יאללה אני באה לת"א לבקר אותך", "יאללה בואי אלי וניפגש בקניון", "את צודקת והם טועים", "את בסדר, משהו"…, אז מה שווה הכל?!

 

אני מעדיפה לחפש קשרים חדשים, בריאים ורעננים שארגיש בתוכם רצויה ואהובה.

מה שהרבה הרבה זמן לא הרגשתי בקשר שלנו.

 

מיכל

נ.ב.

תארי לך עולם מאבד עדינות.
תארי לך עולם נעשה קר ופשוט,
אנשים בו נעשים אילמים וחרשים
רק לצל של אנשים.
ואת ואני שהבטחנו כל כך….

ריטה

 

 

3 תגובות

  1. קשרים עם חברות זה דבר מסובך, אף אחת לא אשמה וכולן אשמות, זאת כמעט האחות שרצינו, אבל מפספסת אותה במילימטר , גם הלא מתאים לי יותר מלמד אותנו משהו על עצמינו בפרספקטיבה של זמן, כי הכל בנו, נו יאללה ביי, רק אור , מיכל.

  2. נורא קשה לקבל שאנחנו מקום שמיני בסדר העדיפות של החברה הטובה עשרים שנה. הביחד שלה, והקטנה שלה, והכיפיים או הקיטורים שבזוגיות, וההתפנקות הזו להיות שייכת לנשואות המוגנות ולא לרווקות מוכות- היגון שעתידן אינו נהיר, מעורר כעס, טינה, כאב, טירוף, ובעיקר קנאה בלתי מוסברת. יש מי שדואג לה, ועושה לה, ומביא לה, ואוהב לה – ולך? דייטים, והעמדות פנים, משחקי חיים, תחרות עם הזמן שמתכלה וחוסר תכלית; אחרי שיחת טלפון איתה, היא הולכת לחמודיה, ואת? קשה לקבל את הדירוג שלך בסדר העדיפות שלה.קשה. בלתי נסלח. משגע. בקרוב, תהיי במקום שלה בדיוק, וחברה רווקה אחרת תכתוב לך אותו מכתב. פעם הייתי במקום שלך בדיוק.

  3. מכתב אמיתי מאוד וכואב, אבל ככה זה בחברות ולכל תקופה חברות אחרת שמתאימה, ומרענן מאוד חברות חדשה, מומלץ!

השאר תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם באתר. שדות חובה מסומנים ב *

*


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© כל הזכויות שמורות למיכל אור